Ceviz Parke

Ceviz Parke

Ceviz Parke

Ceviz Parke

Yüksek kalitede görünüme sahip olan ceviz; güzel, yoğun kahverenginde, sert bir ağaç türüdür. Detaylara dikkat edenler için, oldukça detaycıdır ve sıcak tonları, bulunduğu mekâna hayat verir. Evin herhangi bir bölümünde kullanılabilen ceviz parke zengin ve lüks çekiciliği sayesinde, odalara karakter katan bir yapıya sahiptir.

Ceviz Parke Nedir?

Parke kategorisinde sıklıkla kullanılan ceviz parke; rengi ve dokusuyla harika bir ortam yaratan, iç mekânlara uygun olan bir döşeme türüdür. Evin herhangi bir odasına ya da tüm odalara döşenebilen ceviz parke, özellikle koridorlarda harika bir görüntü bırakırken, oturma odalarına da zarif çekiciliği sayesinde çok yönlü kullanım sağlar.

Ev dekorasyonunun temel yapı taşlarından olan ve zemin kaplama malzemeleri açısından farklı tasarımları bulunan ceviz parke; macar, plank, balık sırtı gibi desenleri bulunur.

BVT Ceviz Parke Özellikleri Nelerdir?

Tüm dekorasyon stillerine uygun şekilde kullanılabilen parke döşeme; yatak odasında, oturma odasında, mutfakta, koridorda ve hatta banyoda bile rahatlıkla kullanılabilir. BVT ceviz parke birçok avantaja sahiptir. En önemli avantajı ise, bulunduğu her ortamı farklı boyuta taşımasıdır.

  • Uzun ömürlü ve her tür dekorasyona uygundur.
  • Orta katmanında hem kontra hem de HDF kullanılabilir.
  • Bakımı ve temizliği kolay şekilde gerçekleştirilir.

Ceviz parke; sadece çekici görünmenin dışında, temizliği ve bakımı kolay olduğu için, hijyeni kolay sağlanır. Çok katmanlı parke döşemesindeki ince ahşap, aşınma tabakasıyla HDF veya kontra orta tabakası arasında, benzersiz bağlantı kurar ve uzun ömürlülük sağlar.

Ceviz Lamine Parke Nasıl Döşenir?

Ceviz lamine parke döşemesi yapmak için, ilk olarak dairenin zemin planına ve zeminine göre ayarlama yapılması gerekir. Lamine ceviz parke döşemesi yapılırken; hızlı ve tutkalsız şekilde yapılan yüzer kurulum ve uzun ömürlülük sağlayan yapıştırmalı montaj şeklinde gerçekleştirilir.

Hızlı ve tutkalsız yüzeye kurulum yapılırken; katlama cetveli, kurşun kalem ve testere kullanılır. Parkelerin uzunlamasına açılarına dikkat edilir. Parçaların kısa taraflarının yerine oturtulması için, biraz baskı uygulanır. Parkeler, bir dil mekanizması sayesinde, güvenli şekilde birbiri içine geçirilir.

Uzun ömürlü yapıştırmalı montaj gerçekleştirilirken, bazı avantajlar da sağlanmış olur. Yapıştırma işlemi yapıldığında; ayak sesi azalır ve aynı zamanda sonradan yenileme düşünüldüğünde, iş daha kolaylaşır. Ancak yüzer kurulama göre yapıştırma işlemi oldukça zordur ve bu konuda uzmanlaşmış kişilerden destek almak, parkelerin sağlığı ve uzun süreli kullanımı için önemlidir.

Ceviz Parke Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ceviz parke seçimi yapılırken, ahşabın özelliklerini bilmek ve göz önünde bulundurulması gereken noktaları, hafife almamak gerekir. Çünkü ahşapların renkleri ve yüzeyleri farklıdır ve döşeme yapılacak alana uygun şekilde seçilmeleri önemlidir.

  • Parke seçiminde ilk adım seleksiyona ve modele bakmaktır.
  • Parke görünümünün daha şık hale getirilmesi için, parkelere yakın tonlarda ya da tamamıyla zıt tonlarda yüksekliği fazla süpürgelikler tercih edilebilir. Böylece mekâna daha farklı bir hava katılır.
  • Parkelerin dayanıklılığı kadar, kullanılacak kalınlıkları da önemlidir. Zemin durumu, ısı yalıtımına ihtiyaç olup olmadığı, hareket yoğunluğu gibi faktörler, parke kalınlığı ile ilgilidir.
  • Koyu renkli parkeler ise, daha koyu bir atmosfer yaratmak için, daha açık mobilya ve aksesuarlarla şık durur.

Ceviz parke seçimi yaparken, modellerin kalite ve güvencesinden emin olmak gerekir. Garanti sürelerin ne olduğu da önemli bir kriter oluşturur. BVT parkeler, modellerin kalite ve güvencesi bakımından, diğer parke türlerinden ayrılır.

BVT Ceviz Parke Fiyatları Ne Kadardır?

Ceviz parke gerek dokusu gerekse dayanıklılığı açısından, zemin kaplama konusunda, en çok tercih edilen döşeme kaplama malzemelerinden biridir. İç mekânlarda kullanılan ceviz parke fiyatları; parkelerin ölçülerine, türüne ve uygulanacak m2ye göre değişkenlik gösterir. Parke fiyat ve ölçüleri için BVT ile iletişime geçebilirsiniz.