Macar Parke

Macar Parke

Macar Parke

Macar Parke

Klasik özelliklere uygun yapısıyla dekorasyonunuza yeni bir hava katan Macar parke, son teknolojik tekniklerle birleştirilip döşenir. Sade güzelliğini, ahşabın sıcak havasıyla birleştiren ürün; döşendiği mekânın havasına yeni bir soluk getirirken, orijinalliği ve estetik görünümüyle de sıklıkla tercih edilen bir zemin kaplama malzemesidir.

Klasik görünümü modern tekniklerle birleştirerek, dekorasyonunda farklı bir hava yakalamak isteyenler için oldukça ideal olan parke ürünü; günümüzde gittikçe popülerlik kazanmakta ve sadece evlerde değil, ofislerde ve farklı mekanlarda da kullanılmaktadır. Döşendiği alana eski ve antik bir hava katması dolayısıyla, klasik tarzlardan hoşlananlar için ideal olan ürün, kolay monte edilmesiyle ve uzun ömürlü olması dolayısıyla da tercih edilir.

Macar Parke Nedir?

Evinizin karakteristik özelliğini, mobilyalarınızla estetik biçimde birleştiren ve tarzınızı yansıtacak Macar parke, dekorasyon anlayışınıza, benzersiz bir hava katar.

Göz alıcı şıklığının yanında, şık ve estetik bir zemin döşemesi olarak kullanabileceğiniz parke ürünü, her türlü renkte, meşe ve ceviz ağaçlarından yapılabilir.

BVT Macar Parke Özellikleri Nelerdir?

Son yıllarda tasarım ve iç mimarların trendleri arasında yer alan ve göz alıcı estetiğiyle tercih edilen BVT Macar parke, modern evlerde sıklıkla tercih ediliyor. Dayanıklı yapısı, bakımının kolay olması, uzun ömürlü oluşuyla göz dolduran parke ürünü, dekorasyonunuzu da tamamıyla değiştirecek özelliğe sahiptir.

  • Birbirine 45 ila 60 derecelik açıyla, paralel şeklinde döşenir.
  • Döşeme aksında düz çizgi oluşturduğu için, estetik görünür.
  • Çapraz, zikzaklı dekore edilebilir.
  • Yaşam alanlarına orijinallik, şıklık ve estetik katar.

Klasik zemin deseni tarzından hoşlananların tercihleri arasında bulunan, doğa ve ahşabı benzersiz şekilde harmanlayan Macar parke klasik tarz arayanların yanı sıra, dekorasyonunda farklılık arayanlar için de oldukça ideal bir seçimdir.

Macar Parke Nasıl Döşenir?

Ev ve ofis dekorasyonunda Avrupai bir hava yakalamak isteyen, farklılıkları benimseyen ya da klasik görünümlü tarzlardan hoşlananların tercih ettiği Macar parke, farklı varyasyonlarıyla kullanılır.

Macar kesim lamine parke; 1. Sınıf kolay işlenen ahşap modellerden üretilir. İstenilen desene göre ebatları belirlenen ve ustası tarafından titizlikle birleştirilerek döşenen parke ürünü; zemine yapıştırma yapmadan, herhangi bir çivileme işlemi gerçekleştirmeden ya da yüzey işlemi yapılmadan uygulanır.

Montajı kolay olan ancak, mevcut zeminde pürüzsüzleştirme işlemi ve hazırlık aşamalarının dikkatli yapılması gereken bir uygulamadır. Döşeme işleminin gerçekleştirilmesinin ardından, parke zımpara ve cila uygulamasıyla, daha estetik ve şık hale getirilir.

Macar Parke Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yaşam alanınızı güzelleştirmek, klasik ama daha modern bir hava yakalamak isteyeceğiniz Macar parke seçimi sırasında, bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

Ev ya da ofis zeminine parke seçimi yaparken;

  • Renk ve seleksiyona dikkat edilmelidir. Koyu renklerin gösterişi fazladır. Bunun yanında bulunduğu alanı daha zengin gösterir. Ancak koyu renkler tozu daha çabuk gösterir ve aynı zamanda küçük ve dar alanların basık görünmesi, dezavantajdır.
  • Üzerindeki ağırlık ve kullanma trafiği düşünülmelidir. Eğer kullanımı çok olan bir alanda yani ofis ve işyerlerinde tercih edilecekse, kalın mmlik parkeler tercih edilmelidir. Eğer ev için düşünülüyorsa, daha ince mmlik parkeler kullanılabilir.
  • Parkenin döşeneceği alan amacı da önemlidir. Eğer banyo ve mutfak gibi ıslak zeminli alanlarda kullanılacaksa, su ve nem dayanıklılığı gösteren özellikteki parke çeşitleri tercih edilmelidir.

Zemin döşemeleri; evinizin karakterini ön plana çıkaran benzersiz ürünlerdir. Aynı zamanda mobilyalarınızın havasını değiştirirken, tarzınızı yansıtacağınız mükemmel dekorasyon alternatifleridir. Bunun yanında dekorasyonunuzda istediğiniz etkiyi yaratmak istiyorsanız, ilk olarak tarzınızı belirlemeniz gerekir.

Macar Parke Fiyatları Ne Kadardır?

Ev ya da ofisiniz zemininde dekorasyon değişikliğini gitmek istiyor, şıklığı ve estetiği ön plana çıkarmak istiyorsanız; yaşam alanlarınızda uygulayacağınız Macar parke ürünlerini görmek ve tarzınıza ilham verecek ürünleri keşfetmeniz gerekir. Zevkinize ve beklentilerinize uygun şekilde tercih edeceğiniz BVT parkelerini inceleyebilir, Macar parke fiyatları konusunda detaylı bilgi almak için, teknik ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.